Kadra Szkoły Instruktorów Nurkowania DECO - Ryszard M. Barańczuk
Ryszard M. Barańczuk
Master Instructor PADI
Dan Instructor Trainer

 Jestem z zawodu pedagogiem, nauczycielem i trenerem pływania. Moją przygodę z nurkowaniem rozpocząłem w wieku 16 lat (nurkuję od 1980 roku). Pierwsze szlify nurkowe zdobyłem w dostępnych wówczas w Polsce organizacjach takich jak PTTK i LOK.

 W latach 90-tych wyjechałem za granicę gdzie poznałem inne systemy szkolenia  m.in.: SSI, PADI. Divemasterem i Instruktorem Nurkowania PADI zostałem w 1998 roku. Od tego czasu biorę udział w szkoleniu kadr instruktorskich PADI w kraju i za granicą.

 W nurkowaniu i nie tylko, pasjonuje mnie skuteczne nauczanie- metodyka w teorii i praktyce. Lubię rozwiązywać problemy osób uczących się, czyli pomagać tym którzy np. "nie mogą się zanurzyć" lub chcą efektywnie i bezpiecznie nauczać nurkowania. Woda jest moim żywiołem, więc lubię pływać, nurkować jak również przyrodę i ludzi z charakterem – a takich można tu spotkać.

 Przestrzegam w nurkowaniu przed "pseudo kursami" i NIEKTÓRYMI wręcz niebezpiecznymi teoriami i radami, które można spotkać na forach internetowych - bo "śpiewać każdy może...", ale to przynajmniej nikomu nie zaszkodzi.Napisany przez: Dominik Dopierała
Data wysłania: 2011-01-10
Liczba wyświetleń: 11247

Return
 
Copyright 2010-2021 by Dominik Dopierała PADI Course Director www.kursyinstruktorownurkowania.pl    |   Zaloguj   |   Zarejestruj